• carlsen vs caruana

  1.
  kasım ayında oynanıcak seriden sonra ya carlsen şampiyon olarak devam edicek ya da caruana carlseni devirip yeni şampiyon olucak. ikisinin de maçlarını keyifle izliyordum bakalım kazanan kim olacak.
  ... erksyn
 • marshall code serisi

  1.
  code 50 ve 100 modellerini denedik arkadaşla. görünüşü çok şık, güzel ama ses olarak aynı performansı vermiyor çamur gibi tonları var. hemen hemen aynı fiyat aralığında line6 nın spider kombo amfilerini öneririm.

  ayrıca hadi 50 nin yanlarına iki kişi taşıyabilelim diye kulp koymadınız, 100 eşşek ölüsü gibi tek kişi nasıl taşısın onu amk.
  ... erksyn
 • küçücük çocuğun pipisini kesmek

  1.
  Hiç bir rızası alınmadan çocuğun bir uzvunu kesmektir. Hem de bunun ona hiç bir faydası yoktur. Toplumda fazladan bir deri parçasının kesilmesi olarak gösterilse de o kesilen parça, içinde sinir uçlarının, kan damarlarının, salgı bezlerinin bulunduğu bir mekanizma.

  Sünnetin faydası bile olsa çocuk kendi kararlarını verebilecek yaşa geldiğinde yapılmalıdır. Kadın sünnetinden hiç bir farkı oşmayan saçma sapan bir gelenek bu.

  Doktorların görüşleri alınarak hazırlanmış bir yazı:

  https://sunnetinzararlari.wordpress.com

  Edit: adam yazının tek kelimesini okumadan kesilen deri fazlalık diyo ya.
  6 -6 ... erksyn
 • 119 un asal olmaması

  1.
  Bir 247 nin asal olmaması kadar ilginçtir.
  2 -1 ... erksyn
 • dead of summer

  1.
  Vasat bir dizi. insanda merak uyandırıyor izlenebilir.
  ... erksyn
 • islamiyetten önce artistik patinaj

  1.
  hızlı bir gelişim göstermiştir. islamiyetle birlikte duraklama dönemine girer.
  1 -1 ... erksyn
 • 2016 yılında hala burçlara inanmak

  1.
  Aptallıktır. Kimse kusura bakmasın.
  1 ... erksyn
 • randi vakfı

  1.
  büyücülük,medyumluk ve doğaüstücülüğe karşı savaş açmış olan bir vakıf.

  Kurucusu (bkz: james randi)

  Laboratuvar ortamında doğa üstü bir gücü olduğunu kanıtlayabilene 1.000.000 dolar verecektir.
  ... erksyn
 • herkesin sevişmek isteyip sevişmemesi

  1.
  Anlayamadığım durum. Iki taraf icin de guzel bi sey sonuca. Sevisin lan iste.

  Edit: Ulan erkekler aziyo mastirbasyon yapiyo, kadinlar aziyo masturbasyon yapiyo. Masturbasyonda cok mu duygu var da insanlarin birbirini hissetmesi lazim diyosunuz. Ihtiyac karsilamak ve eglenmek amac.
  -1 ... erksyn
 • yeni grupların güzel müzik yapamaması

  1.
  Ne varsa eskilerde var arkadaş. Bir tane ac dc ayarinda, led zeppelin ayarinda grup yok.
  3 -2 ... erksyn
 • elektro gitarda tel seçimi

  1.
  Eğer daha acısız daha rahat bir deneyim istiyorsanız 0.08 gibi daha ince tellere yönelmelisiniz. Daha deneyimli bir gitaristseniz parmaklarınız acıya alışmışsa 0.10, 0.11 gibi kalınlıklar gitardan daha iyi tonlar elde edebilmenizi sağlar. Ince teller ozellikle 1. Telde iyi sesler alamamanıza sebep olur.

  Marka olarak her zaman elixir kullanmanızı tavsiye ederim. Diğerlerinden biraz daha pahalıdır ve çok daha uzun ömürlüdür.
  4 ... erksyn
 • ısrailin haklı olması

  1.
  80 yıl önce filistin toprağı olan yerler silah zoruyla israil'in eline geçmemiştir. filistin kendi toprağını para karşılığı israil'e satmıştır. filistin'li terör örgütleri kendi devletinin yıllar önce israil'e sattığı topraklarda eylemler yaparak huzursuzluk yaratmaktadır. bu da israil'e karşılık verme hakkı doğuruyor böylece.

  onun haricinde filistin'in elektrik gibi ihtiyaçları belli bir meblağ karşılığı da olsa israil tarafından sağlanmaktadır. bu da ek bilgi olsun.

  fakat israil haklı olsa bile savaşta çocukların öldürülmesini meşru kılmaz. bunu hiç kimse tasvip etmiyor zaten.

  ama sizin en büyük şehrinizde de sürekli sivilleri hedef alarak saldırılar yapan ve ülkenizde huzur bırakmayan komşu devlet destekli bir terör örgütü olsa, emin olun siz de en sert şekilde karşılık vermeye çalışırdınız.

  yani kısacası "ama çocuklar ölüyo, kahrolsun israil" diye kestirip atmak maalesef israil'in haklı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. burada bir problem varsa o da orantısız güç kullanılmasıyla ilgilidir.

  -Big king xxl

  Edit: mavi marmara konusunda tabii ki haksizlar.
  -1 ... erksyn
 • yaşamın tamamen anlamsız olması

  1.
  Öncelikle toprağa karışıp yok olacağını kabullenemeyen, kendine çıkış yolu arayıp değişik dinler yaratan insanlara saygım sonsuz. Onu belirteyim. Ancak şöyle bir gerçek var, var olmak ne yazık ki son derece anlamsız. Bu güne kadar yaptığımız her şey, duygularımız, düşüncelerimiz hepsi anlamsız. Hepsi yok olmaya mahkum. Sonuçta hepimiz yok olacağız. Biz toprağa karıştıktan sonra neyin önemi kalıyor ki?
  2 ... erksyn
 • game of thrones vs beni affet

  1.
  Game of thrones sezonda 10 bölüm çekilirken beni affet haftanın her günü yayında. Beni affet siker.
  ... erksyn
 • ışidin gerçek islam olması

  1.
  haram aylar çıkınca bu allaha ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. şüphesiz allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.(tevbe 5)

  arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. bu sebeple, onlar allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. eğer bundan yüz çevirirlerse, onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.(nisa 89)

  hiçbir zulüm ve baskı kalmayıncaya ve din yalnız allahın oluncaya kadar onlarla savaşın. onlar savaşmaya son verecek olurlarsa, artık düşmanlık yalnız zalimlere karşıdır.(bakara 193)

  allaha ve resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. ahirette de onlara büyük bir azap vardır.(maide 33)

  Adamlar ayetlere gore hareket ediyor sonuçta. Kimse inkar edemez.
  3 -3 ... erksyn
 • kanatlı örümcek

  1.
  Ulan iki gundur degisik bocekler var evin icinde. Sivri sinek desen değil örümcek desen değil boyle uzun bacakli buyukce siyah bi sey. Genelde ziplayarak ilerliyo zorda kalinca ucuyo pustlar.amın evlatlarina terlikle 3-4 kere vuruyorum anca ölüyolar, dayanikli yani. Internetten baktim biraz ama ne bulamadim haklarinda bi bilgi. Ne lan bunlar?
  2 ... erksyn
 • seksin kötü bir şey olmaması

  1.
  ulan anlamıyorum sevişen insanlara neden bu kadar kötü gözle baktığınızı. Yasayabilecegin bir hayatin var tadını çıkar, seviş gitsin işte. Erkeği için de kızı için de durum budur.
  7 ... erksyn
 • ucuz ama kaliteli şarap markaları

  1.
  Buzbağ'dır, öküz gözü'dür
  ... erksyn
 • lys 3 2016

  1.
  Fazlsıyla kolay olduğunu düşündüğüm sınav.
  2 -3 ... erksyn
 • pdf kitap indirmelik site

  1.
  Bir türlü bulamadığım sitedir. Yok mu önerisi olan?

  Edit: sagol amk biz bilmiyoduk kutuphanede kitap oldugunu.

  Edit2: paramiz yoksa okumayalim mi lan?
  8 -3 ... erksyn
 • yeni şeyler getiriyorum